Biurka dla dzieci

Aktywne filtry

Biurka dla dzieci

Wybór biurka dla dzieci mimo pozorów nie jest najłatwiejszy. To mebel, który musi dbać o prawidłowy rozwój dziecka, ale i zachęcać je do nauki. Najważniejszy jest komfort i wygoda. Wysokość biurka dobieramy do wzrostu dziecka. Rozmiar blatu do jego potrzeb. Twoja pociecha powinna czuć się przy biurku swobodnie. W końcu jest to przestrzeń pracy, bez względu na to, czy aktualnie przy nim rysuje, robi kolorowanki, uczy się pierwszych literek, czy odrabia lekcje. Z reguły im starsze dziecko, tym lepiej sprawdza się większy blat. 

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście porządek na biurku! Dobrze, jeśli biurko dziecięce ma choć niewielkie miejsce do przechowywania np. w formie szuflady. Wyposażenie biurka w ewentualną szafkę, podstawkę na monitor, szufladę na klawiaturę, czy specjalne nadstawki do biurka, jest już opcjonalne i zależne od umeblowania dziecięcego pokoju. Jedno jest pewne — im więcej szafek, szuflad i schowków, tym łatwiej będzie dziecku zachować ład.

Biurko dla dziewczynki

Jakie powinno być biurko dla dziewczynki? Oprócz spełnienia podstawowych kryteriów warto zadbać o jego estetykę. Dziewczęce biurko powinno współgrać ze stylem, w którym urządzone jest pomieszczenie. Pokoje dziewczynek najczęściej są urządzone w stylu skandynawskim, w jasnych pastelowych kolorach, do których idealnie pasują białe biurka typu toaletka, z dwoma lub trzema szufladami tuż pod blatem. Biurko dla dziewczynki może mieć także różowe akcenty np. dekoracyjne uchwyty. 

Biurko dla chłopca

Podobnie sytuacja wygląda przy wyborze biurka dla chłopców. Warto kierować się estetyką, która będzie wpisywać się w styl wnętrza. Do wyboru masz nie tylko białe biurka dziecięce, ale także te w innych kolorach np. szare biurkobiuro z niebieskim blatem lub elementami w kolorze naturalnego drewna. 

Biurko domek

Chcesz, aby od małego biurko kojarzyło się dziecku z przyjemną przestrzenią, w której może łączyć naukę i zabawę? Biurko domek zrobi wrażenie na każdym maluchu! To niezwykły pomysł na urozmaicenie dziecięcego pokoju. Wśród najmłodszych sprawdzi się biurko domek z tablicą kredową. Ciekawą propozycją są także biurka domki z oświetleniem LED oraz dla starszych dzieci, biurka z estetyczną, skandynawską zabudową. Takie rozwiązania budują w dziecku pozytywne skojarzenia z miejscem nauki, co może procentować w przyszłości. 

Jaka wysokość biurka dziecięcego będzie odpowiednia?

Rozmiar biurka dobieramy do wieku i wzrostu dziecka. Wysokość biurka dziecięcego dla 7-10 latków zazwyczaj wynosi około 55-75 cm. Prawidłowy rozmiar rozpoznasz po postawie dziecka. Gdy Twoja pociecha wygodnie usadowi się przy biurku, kąt zgięcia nóg i ramion powinien wynosić około 90-100 stopni. Jeśli na blacie pojawi się ekran komputera, ważne aby znajdował się na wysokości oczu.

Innym wygodnym rozwiązaniem są regulowane biurka dziecięce, których wysokość można swobodnie dopasować do zmieniającego się wzrostu dziecka. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwalają biurku “rosnąć” razem z Twoim maluchem, bez narażania go na wady postawy. 

Krzesełka do biurek dla dzieci

Podczas wyboru idealnego biurka dla dziecka nie sposób pominąć tematu siedzenia. Krzesła do biurek dla dzieci oraz fotele do biurek dziecięcych powinny także być dopasowane do wzrostu dziecka oraz czasu, jakie spędza przy nauce, czy rysowaniu. Do wyboru masz krzesła do biurek dziecięcych wykonane z drewna, ze specjalnym, welurowym obiciem lub stworzone z bezpiecznego, wygodnego tworzywa.