Łóżko jednoosobowe

Aktywne filtry

Łóżko jednoosobowe dla dziecka

Podstawą wyposażenia każdego pokoju malucha jest bezpieczne, solidne łóżko dziecięce. To właśnie ten mebel odpowiada za zdrowy, spokojny sen i wypoczynek w ciągu dnia. Warto zadbać, aby łóżko dziecięce było wygodne i dopasowane do potrzeb dziecka. Może też zachwycać estetyką, pobudzając w dziecku kreatywność i zamiłowanie do prostych, ładnych rozwiązań.

Twoje dziecko też ciężko przekonać do wczesnego zasypiania? A może przed wami ten ważny moment — nauka spędzania całej nocy we własnym pokoju, a nie w sypialni rodziców? Mamy na to sposób! Poznaj szeroką ofertę łóżek jednoosobowych dla dzieci i spraw, aby pokój dziecięcy nabrał bajkowego uroku. 

Jak dobrać rozmiar łóżka dla dziecka?

Bezpieczeństwo — to priorytet przy wyborze łóżka dla dziecka. Na starcie warto zadbać o jego odpowiedni rozmiar. Standardowa szerokość jednoosobowego łóżka dziecięcego to 70-80 cm. Jak długie powinno być łóżko dla malucha? To proste — twoja pociecha powinna móc swobodnie się na nim przeciągnąć i wyprostować, zatem długość łóżka zależy od wzrostu dziecka. Można kupić je trochę “na wyrost”, przy czym warto pamiętać, aby mebel dopasować do możliwości pomieszczenia, którym dysponujemy. Łóżko dziecięce nie może ograniczać przestrzeni, swobody ruchu, czy przeszkadzać dziecku w nauce lub zabawie.

Łóżka dziecięce z barierką

Łóżka dziecięce z barierką i ze szczebelkami kojarzą Ci się raczej z niemowlakami, a nie z większymi dziećmi? Nic bardziej mylnego. Stylowe i wygodne łóżka z barierką stanowią ochronę także dla większych, ruchliwych w nocy dzieci, które są jeszcze zbyt małe, by spać na łóżku bez takiego zabezpieczenia. Najczęściej łóżka dziecięce z barierką wybierają rodzice dzieci w wieku 3-4 lat (choć oczywiście nie jest to zasada). 

Jednoosobowe łóżko dziecięce z szufladą

Szuflada w jednoosobowym łóżku dziecięcym to nie tylko funkcjonalny schowek na pościel, koce i poduszki, ale i miejsce do przechowywania skarbów. W końcu w pokoju dziecięcym pojemników na zabawki czy książki nigdy za wiele!

Łóżko dla dziewczynki z motywem bajkowym

Łóżko dla dziewczynki powinno być dopasowane do jej zainteresowań i stylu pokoju. Zadbaliśmy o to, aby każda fanka baśniowych opowieści znalazła u nas coś dla siebie. Łóżko z motywem z Krainy Lodu, łóżko chmurka, a może łóżko z jednorożcem? To ciekawe urozmaicenie w królestwie każdej małej księżniczki.

Piętrowe łóżko domek dla dziecka

Domek na drzewie to marzenie każdego malucha. A gdyby tak spełnić je w nieco innej formie? Jednoosobowe łóżko piętrowe domek to nie tylko frajda ze spania, ale i dodatkowa przestrzeń na zabawę lub naukę. Łóżka domek to aktualnie hit wśród rodziców, którzy urządzają pokój dziecięcy w skandynawskim stylu. Jeśli tylko przestrzeń Ci na to pozwala, warto rozważyć taki zakup — wnętrze nabierze unikalnego charakteru. 

Łóżko jednoosobowe dla dziecka — co znajduje się w zestawie?

Zastanawiasz się, czy łóżko dla dziecka będzie wyglądało tak, jak na stronie producenta? Nie wiesz, jakie elementy montażowe przygotować, aby złożyć je samodzielnie? Ta lista rozwieje Twoje wątpliwości. W skład naszych łóżek dziecięcych wchodzą najczęściej:

  • ramy ze stelażami pod materac, 
  • elementy montażowe (śruby i klej wodny), a w niektórych modelach także nakładki zapobiegające skrzypieniu,
  • dodatki tj. drabinki, barierki lub szuflady.

Co istotne, większość modeli łóżek jednoosobowych dla dzieci nie ma materaca. Zachęcamy do indywidualnego dopasowania rozmiaru i grubości materaca do modelu łóżka dziecięcego. 

Każdy opis produktu warto czytać indywidualnie, a w razie wątpliwości — zapraszamy do kontaktu